Metsade kasulikkusest õhu puhastamisel teame me kõik. Jaapanis tegeletakse lausa metsakümblusega. NASA on toonud välja huvitava fakti, et mõned taimed puhastavad õhku lausa sellistest kemikaalidest nagu ammoniaak, benseen ja formaldehüüd. Taimed on ütlemata olulised, see on siililegi selge.

Kuigi Eestis on metsas käimine pea rahvussport, siis pole see siiski alati, ja kõigil, võimalik. Seega tasub oma elu- ja tööruume kindlasti taimedega rikastada. Eriti hea mõte on teha seda taimede jaoks ideaalses keskkonnas ehk kasvuhoones, kus ei ole puudu ka funktsionaalne ja praktiline kasvuhoone riiul.  

Kasvuhoone riiul mahutab kõik vajalikud esemed

Spordi tegemine, õige toitumine ning töö- ja eraelu vaheline tasakaal pole ainus viis oma elukvaliteedi eest hoolitsemiseks. Ka meie kodus ja kontoris olevad taimed aitavad head atmosfääri luues stressi maandada ning osad ilutaimed suudavad ka õhku puhastada (nt luuderohi).

  1. Regulaarne aiatöödega tegelemine on tervisele hea, see alandab näiteks vererõhku ja vähendab stressi. Eestis on head ilma vähem, kui halba. Õnneks on selle olukorra lahendamiseks olemas kasvuhooned.

  2. Ja üks kasvuhoone detail ‒ kasvuhoone riiul ‒ on mitmekülgselt kasulik. Riiul tuleb Sulle appi, kui soovid kasvatada lisaks kurkidele, arbuusidele ja tomatitele ka väiksemaid ja põnevamaid taimi nagu erisordilised tomatid, piparmünt, loorber, salvei, lavendel jms.

Lisaks saad Sa kasvuhoone riiulil hoida kasvuhoones vajaminevaid esemeid nagu voolik, kõplad, erinevad väetised jms. Miks mitte hoida riiulil ka raadiot, sest räägitakse ju, et muusika olla taimedele hea!

Meie hüva nõu on seega järgmine: kasvata kasvuhoones igat masti kasulikke ja huvitavaid taimi. Lisaks tavapärastele taimedele (tomat, kurk, maasikad jne) võta punti ka eksootilisemad viljad ja taimed. Seejärel vii need tuppa või kontorisse, et sealset õhkkonda rikastada. Võta seda kõike, kui investeeringut paremasse elusse!

Kasvuhoone riiul on lihtne paigaldada

Gampre kasvuhoone riiulid on kahesuunalised, neid on väga kerge paigaldada ja riiuleid saab vajadusel kerge vaevaga pikendada. Seega võid Sa esialgu alustada väiksema taimepargiga ning seda jõudumööda kasvatada.

Muideks, kasvuhoone riiuleid on väga lihtne ka ise paigaldada. Vajalikud osad tulevad komplektiga kaasa ega nõua erilist inseritaipu. Kui Sulle ei meeldi nokitseda ja Sa hindad oma aega ning energiat, siis teeme selle Sinu eest ise hea meelega ära!

Loe ka selle kohta, milline on hea kasvuhoone.

Tekkis huvi? Võta meiega ühendust, kui Sul on soovi huvitavaid taimi kasvuhoones kasvatada!