Kasvuhoone on suurepärane viis oma elu ohjad kindlalt enda käes hoida ja kasvatada orgaanilisi ja ‒ miks mitte ‒ ka eksootilisemaid vilju. Oma vilju ise kasvatades oled Sa alati kindel, et tegemist on GMO-vabade ning 100 protsenti tervisliku toiduga. Milline on aga kõige parem materjal, millest kasvuhoone valmistatud on? Polükarbonaat kasvuhoone on moodsa aianduse tipp-klass.

Vaatame, mis keerulise sõna taga seisab. Polükarbonaat on polümeer, mis on oma olemuselt tundlik ja seega võib temperatuuri muutumisel paigast nihkuda. See on ka põhjuseks miks antud materjalile ei meeldi kruvidega kinnitused.

NB! Gampre polükarbonaat kasvuhoone on kokku pandud spetsiaalsete alumiiniumist kinnituste abil.  

Uurime materjali plusse ka veidi lähemalt.

Polükarbonaat kasvuhoone eelised:

Seina- ja katuseprofiilid on projekteeritud rootsi päritolu inseneri poolt. Need on projekteeritud ja valmistatud spetsiaalselt kasvuhoonete tarbeks.

  • Tänu spetsprofiilile ei kasuta me polükarbonaatplaadi paigaldamisel kruvisid. Paigaldamise meetod on väga lihtne: plaadid asetatakse profiili sisse.
  • Meetodi taga peitub läbimõeldud funktsionaalsus. Kui paigaldada polükarbonaat profiili soontesse, siis saab see seal vabalt liikuda ega deformeeru.
  • Vastupidav. Polükarbonaat kasvuhoone peab vastu aastaid. Tänu sellele on Sinu ökoloogiline jalajälg väiksem. Lisaks kõhule tänab Sind ka keskkond!

Loe antud teemal ka meie varasemat blogi.

Saladus on spetsiaalne teip

Paljud on ehk kuulnud, et polükarbonaat ei ole väga hea materjal, kuna muutub seestpoolt roheliseks. Jah, tõsi, seda see teeb. Kuid vaid siis, kui materjali valesti kasutada.

Et Sinu kasvuhoone seest Shreki-taoliseks ei muutuks, on meil olemas väga lihtne lahendus. Polükarbonaadi otsad tuleb kinni teipida. Teip (näiteks Multifoil Antidust) kaitseb polükarbonaati niiskuse, tolmu ja putukate eest ega lase materjalil roheliseks muutuda. Et voila!

Eelnevat veidi rohkem lahti kirjutades toimib teip nõnda: kasvuhoone ülaosas sulgeb teip kanalid ja kaitseb seega liigse niiskuse ja tolmu eest. Alumises osas on tegemist n-ö hingava teibiga, mis kaitseb tolmu ja putukate eest, kuid juhib samaaegselt kondensiooni välja.

Polükarbonaadi otste teipimine võtab küll omajagu aega, kuid pikas perspektiivis tasub see ennast kindlasti ära.

Tutvu ka kastmissüsteemiga, mis Gampre kasvuhoonetega hästi komplekti sobib.

Küsi julgesti lisainfot kas e-posti teel: gampre@gampre.ee, helistades +372 519 19 519 või läbi meie kodulehe kontaktivormi.

Kindlasti leiame ühekoos sobiva lahenduse!