Kasvuhoone paigaldus ehk montaaž
Kasvuhoone paigaldus on nagu suure konstruktori kokkupanek ja paigaldus on lihtne.
Tööjärjekord on piltidena välja toodut, detailid on mõõtu lõigatud ja kõik tarvikud komplekteeritud. Meilt ostetud kasvuhoonetele pakume soovi korral ka kokkupanemise teenust.
Kasvuhoone kokkupaneku alustatakse alusraamist. Alusraamiks kasutame tugevastalumiiniumist kinnist karpprofiili, mis on 3,5 cm lai ja 8cm kõrge. Alusraam on kasvuhoone komplekti osa ja seda ei ole vaja eraldi osta. Alusraamil on olemas kinnitused, mis võimaldavad kinnitada kasvuhoone vundamendi külge.
Vundamendiks võib kasutada plokke, mis ei karda niiskust ja kaevata need maa sisse iga 1-1,5m tagant
Kui alusprofiil on kokku pandud ja loodis tuleb paika panna kasvuhoone nurga profiilid. Selleks me kasutame keerulist profiili nurkade jaoks, mis on spetsiaalselt selleks mõeldud
Nurga profiil | Seina- ja katuseprofiil
Seina- ja katuseprofiile projekteeris rootsi insener ja need on tehtud ainult kasvuhoonete jaoks. Kusagil mujal neid ei kasutata. Tänu sellele profiilile me ei kasuta polükarbonaatplaadi paigaldamisel kruvisid vaid lihtsalt paneme plaadid profiili sisse. Profiilil on olemas seinad, mis tugevdavad seda ja kasvuhoone näeb ilus välja. Polükarbonaad on polümeer, mis on väga tundlik ja nihkub temperatuuri muutumisel ja mistõttu ei meeldi sellel kruvidega kinnitus. Kui paigaldame polükarbonaati profiili soontesse võib see vabalt liikuda ja ei deformeeru. Kui soovime, et kasvuhoone säiliks kaua, peab pöörduma tähelepanu nendele väikestele tehnilistele detailidele.
Kui alumine osa on valmis, siis jõudis aega paigaldada katusehari. Seda on mugavam paigalda kahekesti. Katuse profiilid, luugid ja polükarbonaatplaadid saab ka üksinda lihtsa vaevaga paika.
Oluline on tähelepanu pöörata kumb polükarbonadi pool on välimine. Seal kus ontranspordi kile peale joonistatud päike, see on välimine külg, millel on olemas UV-kaitsekiht.
Kui võtame koheselt kile maha, siis on edaspidi raske eristada, milline külg on välimine, selletõttu, soovitame ära märgistada, milline pool on sisemine ja milline välimine.
Kasvuhoone paigaldus
Paljud on kuulnud, et polükarbonaat on halb materjal, sest see muutub seest roheliseks. Ta muutub seest roheliseks küll, kui kasutame seda valesti. Lahendus on lihtne. Selleks peab polükarbonaadi otsad lihtsalt kinni teipima. Teip (Multifoil Antidust) kaitseb niiskuse, tolmu ja putukate eest ja ei lase polükarbonaadil roheliseks muutuda. Ülaosas sulgeb teip kanalid ja kaitseb niiskuse ja tolmu eest. Alumises osas on “hingav” teip, mis kaitseb tolmu ja putukate eest, kuid samas laseb tekkinud niiskuse välja. Polükarbonaadi otste teipimine võtab omajagu aega, kuid pikas perspektiivis tasub see ennast ära ja saab nautida läbipaistvat kasvuhoonet ka mitu aastat hiljem.