Kevad on juba ammu käes, samuti iga-aastane aias toimetamise hooaeg. Viimaste aegade tendents näitab, et üha rohkem inimesi naaseb n-ö vanaemade-vanaisade elustiili juurde ning kasvatab oma juur- ja puuviljad ise. Kas oma maa- või eramaja, või hoopis suvila hoovis. Eesti kliima pole just parim partner, seega on tõhusaks abivahendiks kasvuhoone ehitamine. Milline on aga hea ja vastupidav kasvuhoone?

Kasvuhoone ehitamine ja kvaliteet

Edu loomisel ja kasvatamisel on üheks oluliseks märksõnaks pikaajalisus. Seda kreedot viljeleb ka maailma (ja terve ajaloo) kõige rikkam mees ning Amazoni omanik Jeff Bezos. Sama põhimõtet tuleks järgida ka siis, kui plaani võetakse kasvuhoone ehitamine. Väärt kasvuhoone peab olema kvaliteetne ja vastupidav, et teenida oma eesmärki võimalikult tulemuslikult. Korralik kasvuhoone peab vastu aastaid, seal elavatel taimedel on olemas stabiilne kasvukeskkond ning Sina saad aasta-aastalt üha rikkalikumat saaki.

Kasvuhooneid on aga turul mitmeid. Kvaliteetseid kasvuhooneid, mis näevad veel ka esteetilised välja, nii palju ei ole. Võimalik on kasvuhoone ise ehitada, lasta seda teha mõnel meistril või tellida kasvuhoone valmiskujul. Gampre pakub kõrgkvaliteetseid kasvuhooneid, mille iga detail on esialgu eraldi ja vajab seejärel kokku panemist.

Milline on vastupidav kasvuhoone?

  • Lihtne, mugav ja vastupidav. Meie kasvuhoonet on lihtne tellida, kokku panna ning see peab vastu ka äkilisematele temperatuuri muudatustele, Eestimaisele talvele ning mõõdukatele tormidele. Kasvuhoone ei vaja eraldi hooldust.
  • Klassikalise viilkatusega kasvuhoone materjalid on pärit Euroopast. Rootsis valmistatakse kõrgkvaliteetsed alumiiniumprofiilid ja Austrias polükarbonaatplaadid ehk kihtplastik, mille otste sulgemiseks tuleb teipida spetsiaalne Multifoil antidust riba ‒ see kaitseb kasvuhoonet mustuse, tolmu ja ka putukate jms eest. NB! Kui Sa ei saa või ei soovi teipi kihtplaatidele lisada, siis on Sul hiljem kasvuhoonet keeruline puhastada.
  • Toode on valmistatud mõõtu lõigatud detailidest, mis tähendab, et Sa ei pea ise midagi lõikama ega kokku lööma. Kõik on juba valmis ja vajab vaid kokku panemist.
  • Paigalduse võid Sa tellida meilt või panna moodulid ise kokku. Iseenesest on tegemist keskmist pingutust nõudva harjutusega, kuid spetsialist on siiski spetsialist.
  • Kasvuhoonel on optimaalne arv katuseaknaid, mille luugid avanevad ja sulguvad automaatselt vastavalt temperatuurile. Luukide avamiseks ei ole tarvis elektrit.
  • Kasvuhoonet on võimalik tellida viies standardmõõdus, vajadusel saad Sa pikendusi 70 cm kaupa juurde lisada. Kasvuhoone on kahes laiuses: 2,2 meetrit ja 2,9 meetrit.
  • UV-kaitse, mis hoiab liigse päikesekiirguse eest.

Kui Sul tekkis huvi ning Sa sooviksid Gampre kasvuhoonete kohta lisainfot, siis võta meiega julgelt ühendust!